📋 Ferro-vanádium ár és árajánlat referencia
Gyakorlati útmutató a vevők számára a ferro-vanádium árképzéséhez: minőségi előírások, 计价方式, incoterms, és lépésenkénti ellenőrzőlista a FeV árajánlatok értékeléséhez és összehasonlításához.
🔹 Minőségi specifikációk: FeV40, FeV50, FeV60 és FeV80
A ferro-vanádium fokozatokat elsősorban avanádium tartalmamásodsorban pedig szennyező mennyezetek (szén, szilícium, foszfor, kén, alumínium) által. A rossz fokozat megválasztása tönkretehetiolvadékkémiavagy feleslegesen felduzzasztja a költségeket.
| Fokozat | V (%) | C (max.) | Si (max.) | P (max.) | S (max.) | Al (max.) | Tipikus használat |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FeV40-A | 38.0–45.0 | 0.60 | 2.0 | 0.08 | 0.06 | 1.5 | Építőipari betonacél, olcsó HSLA |
| FeV40-B | 38.0–45.0 | 0.80 | 3.0 | 0.15 | 0.10 | 2.0 | Általános szerkezeti acél |
| FeV50-A | 48.0–55.0 | 0.40 | 2.0 | 0.06 | 0.04 | 1.5 | betonacél (GB1499.2-2024), HSLA lemez |
| FeV50-B | 48.0–55.0 | 0.60 | 2.5 | 0.10 | 0.05 | 2.0 | Szabványos ötvözött acél |
| FeV60-A | 58.0–65.0 | 0.40 | 2.0 | 0.06 | 0.04 | 1.5 | Autóipar, gépipari acél |
| FeV60-B | 58.0–65.0 | 0.60 | 2.5 | 0.10 | 0.05 | 2.0 | Szerszámacél, öntvények |
| FeV80-A | 78.0–82.0 | 0.15 | 1.5 | 0.05 | 0.04 | 1.5 | Repülőgép-ötvözetek, gyorsacél |
| FeV80-B | 78.0–82.0 | 0.30 | 1.5 | 0.08 | 0.06 | 2.0 | Fejlett szerszámacél, Ti ötvözetek |
Forrás: GB/T 4139-2012 (Kínai nemzeti szabvány, módosított ISO 5451:1980). A specifikációk gyártónként változhatnak; mindig kérjen malomvizsgálati tanúsítványt (MTC).
Mennyibe kerül a fokozatválasztás hatása
A magasabb vanádiumtartalom nem csak a fémérték miatt prémium, hanem azért isalacsonyabb szennyeződésű mennyezetjobb alapanyagot és szorosabbat igényelnekfolyamatvezérlés. A 0,15%-os szén- és 0,05%-os foszfortartalmú FeV80-A-t nagyobb tisztaságú V₂O5-ből állítják elő, és jelentős prémiummal adják el a FeV50-B-hez képest. A vásárlók számára a döntési mátrix egyszerű: használja a legalacsonyabb osztályzatot, amely megfelel Önnekacél specifikáció. Hulladékkulcs túlzott meghatározása; aluldefiniált kockázatok elutasítása.

🔹 Árképzési módszerek és egységegyezmények
A ferro-vanádiumot a régiótól és a szerződés típusától függően többféleképpen jegyzik. Megértése aegységegyezményelengedhetetlen az ajánlatok összehasonlítása előtt.
Ötvözet metrikus tonnánkénti ár (USD/MT vagy RMB/t)
A kész ferro-vanádium leggyakoribb formátuma. Példa: FeV50 ex-Sanghaj, 82 000 RMB/tonna (2026. július). Ez a fizikai ötvözet teljes ára, és a legtöbb spot kereskedő ezt adja.
Tartalmazott vanádium kilogrammonkénti ára (USD/kg V)
Kiváló minőségű ötvözetekhez és V2O5 alapanyaghoz használják. Lehetővé teszi az évfolyamok közötti közvetlen összehasonlítást. Példa: V₂O5 4,86 USD/lb (2025. szeptemberi mélypont) körülbelül 10,71 USD/kg V. A FeV50 13 131 USD/MT körülbelül 26,26 USD/kg tartalmú vanádiumot jelent.
Képlet árképzés (V₂O₅ referencia + konverziós árrés)
A hosszú távú szerződések gyakran kötik a ferro-vanádium árat egy közzétett V₂O5 benchmarkhoz (pl. CRU, Asian Metal vagy Fastmarkets), plusz egy fix konverziós árrés. Ez csökkenti a spot volatilitást mind a vevő, mind az eladó számára. Az átalakítási árrés jellemzően az olvasztási energiát, az alumínium redukálószert, a munkát és a nyereséget tartalmazza.
Átalányár mennyiségi kedvezménnyel
Nagy mennyiségű (pl. 100+ MT) rendeléseknél a beszállítók többszintű árazást kínálhatnak: teljes teherautó-rakomány (kb
🔹 Incoterms: FOB, CIF, DDP és mit jelentenek a FeV vásárlók számára
A ferro-vanádium sűrű, nagy értékű rakomány. A választásincotermértelmes módon tolja el a kockázatot, a költségeket és az irányítást a vevő és az eladó között.
| Incoterm | Kockázatátadási pont | Ki fizeti a fuvart | Ki fizet vámot | Legjobb számára |
|---|---|---|---|---|
| FOB(pl. FOB Shanghai) | Amikor az áru áthalad a hajósínen | Vevő | Vevő | Fuvarozási kapcsolatokkal rendelkező vásárlók; a költségek átláthatósága |
| CFR(pl. CFR Rotterdam) | Amikor az áru áthalad a hajósínen | Eladó | Vevő | Vevők, akik az eladó által irányított tengeri fuvarozást szeretnének |
| CIF(pl. CIF Baltimore) | Amikor az áru áthalad a hajósínen | Eladó (+ biztosítás) | Vevő | Vevők, akik fuvart + tengeri biztosítási csomagot keresnek |
| DDP(pl. DDP Pittsburgh) | A vevő által megnevezett úti cél | Eladó | Eladó | Vásárlók, akik kulcsrakész szállítást szeretnének; legnagyobb kényelem |
| EXW(pl. EXW Panzhihua) | Az eladó telephelye | Vevő | Vevő | Nagy vevők saját logisztikával; legalacsonyabb árajánlat |
Gyakorlati Incoterm útmutató
FOBa kínai export szabványa. Lehetővé teszi a vevőnek a szállítás feletti ellenőrzést és a lehetőséget, hogy kijelölje előnyben részesített hajóját vagy konszolidálja a rakományt. Hátránya: a vevő viseli az összes fuvarozási, biztosítási és kirakodási kockázatot a származási kikötőből.
CIFnépszerű a kisebb vásárlók körében, akiknek nincs árufuvarozási pultja. Az eladó megszervezi a tengeri szállítást és a tengeri biztosítást, de a vevő továbbra is vámkezelést és behozatali vámot fizet. Az Egyesült Államokba kerülő ferro-vanádium esetében a CIF leegyszerűsítheti a beszerzést, de ellenőrizheti, hogy az eladó biztosítási fedezete a rakomány teljes értékére kiterjed, mivel a FeV lopásra vonzó áru.
DDPa vevők számára a legkönnyebb, de a legmagasabb árat kínálja, mivel az eladónak meg kell becsülnie és előre kell fizetnie a vámot, a belföldi fuvardíjat és a vámkezelési díjakat. A kínai beszállítóktól az Egyesült Államok belföldi pontjaira küldött DDP-árajánlatok 15–25%-os felárat hordozhatnak a FOB-hoz képest, ami tükrözi a vám- és szállítási költségek bizonytalanságát.
🔹 Vevői ellenőrzőlista: FeV árajánlatok összehasonlítása
Ha két vagy több ferro-vanádium árajánlatot kap, az aláírás előtt fussa át ezt az ellenőrzőlistát.
Normalizálja a vanádiumtartalomra
A 18 000 USD/tonna FeV60 árajánlat és a 15 000 USD/tonna FeV50 árajánlat nem az, aminek látszik. Oszd el a benne lévő V%-kal: FeV60 300 US$/kg V; A FeV50 300 USD/kg V. Ebben az esetben egyenértékűek. Ha az ember 5%-nál nagyobb eltérést mutat, ásson mélyebbre.
Az osztályozás ellenőrzése (A vs B)
A FeV50-A és a FeV50-B ugyanazt a vanádium-tartományt tartalmazza, de a szennyeződések nagyon eltérőek. A 3%-os kedvezménnyel kapható "B" fokozat használhatatlan lehet, ha az olvadékspecifikációja 0,50%-os szén- vagy 0,08%-os foszfort korlátoz.
Erősítse meg a részecskeméretet és a csomagolást
A szabványos csomóméret 10-50 mm. A por vagy egyedi méretezés (pl. 5–15 mm) felárat vonhat maga után. A csomagolás jellemzően 250 kg-os acélhordók; A zsákos vagy ömlesztett opciók olcsóbbak lehetnek, de az oxidációt vagy a szennyeződést kockáztatják.
Kérjen malomvizsgálati tanúsítvány (MTC) mintát
A jó hírű beszállítók olyan MTC-ket biztosítanak, amelyek a hőből származó tényleges V, C, Si, P, S és Al értékeket mutatják. Ellenőrizze a fenti osztályzati specifikációs táblázatot. Ha az MTC hiányzik, vagy az osztályhatárokhoz közeli értékeket mutat, kérjen szállítás előtti ellenőrzést.
Térképezze fel a teljes leszállási költséget
Minden árajánlathoz készítsen kiszállási költségű modellt: ötvözet ár + tengeri fuvar + biztosítás + behozatali vám + kikötői kezelés + belföldi teherszállítás + ellenőrzés. Egy alacsony FOB árajánlat drága fuvarral veszíthet a magasabb CIF-ajánlattal szemben.
Ellenőrizze a szállítási megbízhatóságot
A ferro-vanádium kínálata néhány régióban összpontosul. Kérjen referenciákat, ellenőrizze a berakodási port teljesítményét, és erősítse meg a szállító exportengedélyének állapotát. A szecsuáni környezetvédelmi ellenőrzések vagy energiaellenőrzések késése megzavarta a második és harmadik negyedéves szállításokat az elmúlt években.
Tisztázza a fizetési feltételeket
Általános feltételek új kapcsolatokra: 30% TT előleg, 70% a B/L másolata ellenében. A bevett vevők számára az L/C at sight vagy a 60 napos nyitott számla alkuképes lehet. A VRFB-vel kapcsolatos kereslet szigorította a beszállítói hitelkészséget – 2026-ban szigorodnak a feltételek.
🔹 Referenciaár pillanatfelvétel (2026. június)
| Régió / Alap | FeV50 spot (USD/MT) | FeV80 Spot (USD/MT becslés) | Megjegyzések |
|---|---|---|---|
| Kína ex-Sanghaj | 12,550 | ~28,000–32,000 | Belföldi kereskedési ár; Export esetén ÁFA nélkül |
| USA volt Pittsburgh-i raktár | 43,250 | ~75,000–85,000 | Prémium piac; dömpingellenes vámnak való kitettség |
| Hollandia volt Rotterdam | 27,585 | ~50,000–55,000 | európai benchmark; energiatarifa hatása |
| India belföldi | 14,613 | ~30,000–35,000 | Importfüggő; volatilis árfolyam hatása |
Források: ChemAnalyst (2026. június), PriceWatch Q2 2026 áttekintés, SpecForge/INN H1 2026 elemzés. A FeV80 becslések a V-tartalom többszöröseiből és a regionális prémium felárakból származnak.
❓ Gyakran Ismételt Kérdések
Mi a különbség a FeV50-A és a FeV50-B között?
Mindkét minőség 48-55% vanádiumot tartalmaz, de a FeV50-A szigorúbb szennyezési határértékekkel rendelkezik: szén legfeljebb 0,40% (vs 0,60%), foszfor legfeljebb 0,06% (vs 0,10%) és kén legfeljebb 0,04% (0,04%). A FeV50-A előnyösen jó minőségű betonacél és HSLA acél esetén, ahol a hegeszthetőség és a szívósság kritikus fontosságú. A FeV50-B elfogadható általános szerkezeti alkalmazásokhoz, ahol a specifikációk kevésbé szigorúak.
Miért kerül ennyivel többe a FeV80, mint a FeV50?
A FeV80 78–82% vanádiumot tartalmaz, szemben a FeV50 48–55%-ával, így a fém belső értéke magasabb. Ezenkívül a FeV80 nagyobb tisztaságú V₂O5-alapanyagot és szigorúbb folyamatszabályozást igényel, hogy elérje a 0,15% vagy annál kisebb szén-dioxid-tartalmat és a 0,05% vagy annál kisebb foszfort. A FeV80 piaca is kisebb és specializáltabb (repülőgép, szerszámacél), ami csökkenti a méretgazdaságosságot.
FOB-ot vagy CIF-et vegyek?
Válassza a FOB-ot, ha fuvarozási kapcsolatai vannak, átlátható költségeket szeretne, vagy több rakomány összevonását tervezi. Válassza a CIF-et, ha azt szeretné, hogy az eladó kezelje a tengeri fuvar- és tengeri biztosítást. A ferro-vanádium esetében a CIF általános az olyan vásárlók számára, akik nem rendelkeznek külön árufuvarozási pulttal; A FOB szabvány a kereskedők és a szállítási szerződéssel rendelkező nagy üzemek számára.
Hogyan ellenőrizhetem a ferro-vanádium szállító minőségi állításait?
Kérjen malomteszt-tanúsítványt (MTC) egy közelmúltbeli hőségből, ellenőrizze az értékeket a GB/T 4139-2012 vagy az ISO 5451:1980 szerint, és vegye fontolóra a harmadik fél által végzett ellenőrzést (SGS, CCIC vagy Bureau Veritas) a szállítás előtt. Első alkalommal történő rendelés esetén a legbiztonságosabb módszer a saját laboratóriumába küldött, szállítás előtti minta.
Milyen fizetési feltételek vonatkoznak a ferro-vanádiumra?
Az új vásárlók számára a 30% TT előleg plusz 70% a B/L másolata ellenében az alap. A kialakult kapcsolatok a vételáron vagy 60 napos nyitott számlán tárgyalhatnak. A 2025–2026-os kínálati szigorítás óta egyes kínai beszállítók szigorúbb feltételek vagy rövidebb hitelezési időszakok felé mozdultak el – különösen a kis volumenű megrendeléseknél.
Általában mennyi ideig tart a szállítás?
Ex-kínai FOB szállítási határidők: 2–4 hét azonnali rendeléseknél (a kikötői sortól függően), 4–6 hét az egyedi specifikációkkal rendelkező szerződéses rendeléseknél. A CIF Európába 25–35 napos óceáni időt ad hozzá; A CIF az Egyesült Államok keleti partjáig 30–40 napot növel. A DDP belföldi szállítása a vámkezeléstől és a belföldi fuvarozástól függően 8-12 hétig is tarthat.
📩 Kérjen Ferro-vanádium árajánlatot
Mondja el osztályzatát (FeV40/50/60/80), mennyiségét, rendeltetési helyét és preferált incotermét. 24 órán belül visszaküldünk egy határozott árajánlatot MTC mintával, szállítási ütemezéssel és fizetési feltételekkel. Az éves szerződéseknél a közzétett V₂O5 referenciaértékekhez kötött képletárazást is kínálunk.Lépjen kapcsolatba velünk mosthogy bezárja a készletét.
Népszerű tags: ferro-vanádium ár és árajánlat hivatkozás, Kína ferro-vanádium ár és árajánlat referencia gyártók, beszállítók


